Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ovation For Ever Slade Czech

5. 1. 2013

Naše fenka Tinuška se narodila 2. 6. 2010 jako malá, zlatá, šikovná, 248g vážící holčička, kterou jsme si v červenci přivezli z Ostravy do Plzně.

Svou první výstavní zkušenost zažila Tina ještě téhož roku na podzim v Český Budějovicích, kde jsme získali od pí Vojáčkové známku Velmi nadějná, i když se malinká trošíčku bála a byla nejmenší štěňátko ve výstavním kruhu.

Další "kariéru" seTina rozhodla začít jako sportovec :-) ... V 5. měsíci jsme se začali s Tinou věnovat agility a za téměř rok jsme se obě (jak Tínka tak panička) slušně vypracovaly. Agility je podle mne jeden z nejlepších psích sportů (když nebereme v úvahu sport. kynologii, myslivost, nebo další mnou milovaný sport dogdancing). Bohužel se už agility nemůžeme věnovat aktivně, ale pořád trénujeme na procházkách, které jen tak mimochodem ten náš sportovec miluje. Dokonce i teď když má pět krásných mrňat "na krku" je ráda kdykoliv se může jít ven proběhnout.

Náš další budoucí cíl je canisterapie, takže začínáme trénovat na zkoušky. Myslím si, že tak nadšeného, ale zároveň tvárného psa už nikdy nebudu tu čest mít, a proto doufám, že to vyjde.

Přestože ani já, ani Tina nejsme zrovna výstavní typy, tak nás baví klubové a speciální výstavy. Mají uvolněnější atmosféru, než jiné výstavy a hlavně  na nich převážně bývají zahraniční rozhodčí. Nemám nic proti rozhodčím z ČR, ale nějak jsme si nesedli v tom, jak má vypadat stafík. Zahraniční rozhodčí dávají přednost psům se sportovnější postavou, souměrnou hlavou k tělu, celkově  proporční psi s jakoukoliv standardem uznanou barvou. Čeští rozhodčí mají radši pejsky s víc "bull" postavou, klidně trošku oplácanější a černé barvy.

Výsledky z pár výstav : Rybníky u Dobříše - Výborná, Klatovy - VD, Kolesa - Výborná...


"Patnácti měsíční, červená fena, výborného typu a velikosti a výborné pigmentace, překrásná samičí hlava, s velmi dobrým výrazem, tmavýma očima a dobrýma ušima, správná přední fronta a tlapky, silné a dobře vyvinuté tělo, velmi dobré úhlení, správná povaha".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář